
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 8.5 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB to 93 dB |
| Operating Supply Current | 2.15 mA |
| -3db Bandwidth | 2.2 MHz |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Supply Type | Single |
| Output Current per Channel | 9.7 mA |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1.5 mV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | Audio Amplifiers |
Stock: 160
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75485
Ext.Price$0.75485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75485 | $0.75485 |
| 10 | $0.60634 | $6.06340 |
| 25 | $0.55462 | $13.86550 |
| 50 | $0.50731 | $25.36550 |
| 100 | $0.46405 | $46.40500 |
| 300 | $0.43236 | $129.70800 |
| 500 | $0.40284 | $201.42000 |
| 1000 | $0.37985 | $379.85000 |
